Koty
FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 [22.01.2005] Przybyłem, zobaczyłem... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 8:16 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

...i zmieniłem zdanie na temat polskich "Kotów". Na serio spodziewałem się jakiejś żenady, ale wbrew moim oczekiwaniom, ekipa Romy pokazała prawdziwą klasę Very Happy

Dotychczas miałem jedynie sposobność oglądać filmową, broadway'owską wersję musicalu. Jednak film a przedstawienie na żywo to dwie całkiem odmienne rzeczy.

Polskie "Koty" mają w sobie to coś, czego nie miały broadway'owskie czy londyńskie. To jest magia... raz posłuchasz, raz obejrzysz i już się nie uwolnisz. Te melodie chodzą za Tobą i chodzą, i nie chcą opuścić Twoich uszu.

Już się zastanawiam nad kolejną wizytą w "Romie"...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Erytheilen
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 33
Skąd: z Opery

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 8:52 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Święta prawda. Byłam na tym musicalu trzy razy i mam ochotę na jeszcze! To najbardziej niesamowite\y i magiczny spektakl w historii teatru! (przynajmniej moim zdaniem)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Enessis
Dachowy Stróż
Dachowy Stróż


Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 94
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:18 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Polskie uhmm... 'KOTY' nie były złe pod względem muzycznym. Orkiestra - świetna, zespół śpiewał bardzo czysto (oprócz Tugger'a --___--; ). Ale gdyby popatrzeć na układy taneczne - tu już jest bardzo słabo. Wyjęte zostały prawie wszystkie sekwencje stricte baletowe. Byłam bardzo niepocieszona z tego powodu. Już na samym początku zaniepokoiła mnie choreografia do 'The Old Gumbie Cat', a potem było coraz gorzej.

Muszę niestety chyba stwierdzić, że pod pretekstem tzw. 'odmienności/oryginalności' większość ludzi próbuje ukryć nieudolność niektórych scen.

Już nie będę mówić nic o kostiumach. @_O ^_^

Don't hate me. ^_^'
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 3:15 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Również według mnie kostiumy to słaby punkt musicalu. Grizabella wygląda jakby miała czepek na głowie, a Nestor z dredami bardziej przypomina wokalistę reggae... jednak wolę bardziej "puchate" kostiumy.

Z ładniejszych, należy wymienić kostiumy Promyczka i Bombaluriny Smile (to dwa moje ulubione) I koniecznie Mefistofeliksa.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Enessis
Dachowy Stróż
Dachowy Stróż


Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 94
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 5:06 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zupełnie się w tobą zgadzam co do Grizabelli i Deuteronomy'ego. + Grizabella miała ciut zbyt jasny jak na postać odcień kostiumu, ale tutaj to już się po prostu czepiam ^_~ - za to perfekcyjnie wykonała 'Memory'.

Jako wielka miłośniczka Mistoffelees'a muszę niestety zupełnie skrytykować jego polskie wydanie - on w założeniu (sam Jacob Brent w wywiadzie to mówi) jest bardzo młodym kotkiem, który 'bawi się' swoją magią i nie za bardzo wie jak ją wykorzystać (czasami mu się udaje -> patrz Old D.), a nasz Mefitofeliks wygląda jak stary czarnoksiężnik - strasznie skrajnie odbiega od oryginału.

Przez zmianę kostiumów nie mogłam w ogóle rozpoznać wielu kotów - tylko po wersach, które śpiewały - zupełnie zabrano im charakter jeśli chodzi o wygląd. ^_^'
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Polly
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 5:27 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Właśnie przed godziną obejrzałam londyńską wersję Kotów, więc komentuję na świeżo ^^ Polskie Koty wydają mi się bardziej dzikusowate i cyrkowe, dachowe właśnie, a Koty londyńskie bardziej eleganckie.
Cytat:
Wyjęte zostały prawie wszystkie sekwencje stricte baletowe.
To prawda, ale moim zdaniem polskim Kotom to nic nie ujmuje. Do dziś mam przed oczami sceny z miotłami podczas piosenki Plameczki, czy dworzec kolejowy przy Semaforro, gdy Ram Tam Tamek "niesie" dwa koty jak walizki Very Happy Przez te wygłupy polskie Koty są chyba bardziej kotowate.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme by www.forumimages.com :: Wszystkie czasy w strefie GMT