Koty
FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Która wersja "Kotów" najbardziej Ci się podoba? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 10:45 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak sobie chcesz, Myszko Razz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Demeter
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: poznan

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 12:54 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

mnie sie podoba każda wersja.... najbardziej oczywiscie movie... japonska tez jest fajna. I choć skrócili makiawela w Austryjackiej wersji to ta niemiecko języczna wersja bardzo mi sie podoba^^

Wegierskie koty sa strasznie smieszne!! (denerwuje mnie tylko zmaiana imion bo niemoge ich wyłapać z tekstu np Gimb Gomb czyli plameczka pac).. ich jezyk jest przedziwny^^
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Olya
Gość





PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 5:24 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hallo. Excuse me, I'm from Russia and cant' write on polish. But i understood yor posts.
I'v heard f lot jf versions, but I saw only English. Musical is very good/ But my favourite is POLISH. Super! I love it! Only polish artists brought to music so much energy.
I have somt questions. Why does polish version differs so much to other?
I mean decorations, clothes.
I want to wach "Koty" on polish, is there video version?
Thanks
Olya
Gość





PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 5:24 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hallo. Excuse me, I'm from Russia and cant' write on polish. But i understood yor posts.
I'v heard f lot jf versions, but I saw only English. Musical is very good/ But my favourite is POLISH. Super! I love it! Only polish artists brought to music so much energy.
I have somt questions. Why does polish version differs so much to other?
I mean decorations, clothes.
I want to wach "Koty" on polish, is there video version?
Thanks
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 6:08 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

There isn't video version of polish "Cats" Sad

Polish Television 2 showed a documentary about polish "Cats" about 1,5 year ago.

Dalej napiszę po polsku Wink

Polskie "Koty" są inne od wszystkich z tego powodu, że postanowiono nie "kopiować" kostiumów z wersji broadway'owskiej, tylko stworzono nowe. Poza tym uczyniono również wyjątek w kwestii tytułu - wszystkie inne wersje noszą tytuł "Cats", tylko polska wersja nosi tytuł "Koty".
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Gilraina
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 34
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 4:21 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Widzieć to widziałam tylko wersję Video, więc to ją uważam za najlepszą Wink Ale słyszałam też piosenki w wersji polskiej i Original London Cast. Polskie są całkiem dobre, jeśli nie porównuje się ich do oryginalnych, na tle których wypadają miernie. Natomiast OLC... Da się tego słuchać, ale ma swoje wady. Nie przepadam za Sarą Brightman. Może i jest dobrą wokalistką, ale nie znoszę tej jej "żabowatej" barwy głosu. Dość dziwna wersja "Mungojerrie & Rumpelteazer" za pierwszym razem mnie przeraziła, ale teraz spokojnie jej słucham. No i nie wybaczę paniom *szuka płyty w szufladzie* Sharon Lee-Hill i Geraldine Gardner beznadziejnego wykonania mojej ulubionej piosenki: "Macavity - the Mistery Cat". Zaśpiewały to byle jak, na odwal. Wyklepały ten tekst bez śladu jakichkolwiek emocji. O ile Sharon (Demeter) trochę się tam stara, to Geraldine (Bombalurina) chyba bardziej skupiła się na dobrej dykcji niż na grze aktorskiej.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Demeter
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: poznan

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 12:07 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

dlamnie najlepsza wersja makiawela to polska, movie i austryjacka.

ktoś przedtem odradzał niemiecka wersje Mungo i rumpla. chodziło o Hamburska, berlinska, stuggraska czy austyjacką?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Demeter
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: poznan

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 12:09 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

aaa... widzieliście na youtube czeska wersje Tuggera i maiawela? są BOSKIE!!!!! BOSKIE!!!!!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gilraina
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 34
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 6:03 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

"Makiawela" widziałam... Piosenka super i elegancko wykonana, tylko choreografia wydała mi się strasznie chaotyczna. Może miała ona być w ten sposób bardziej "kocia", ale wcale nie wygląda to super. Nie wiadomo, co te dziewczyny właściwie wyprawiają - tarzają się po ziemi, skubią się, podskakują, kręcą się...
Jestem świerzo po przesłuchaniu broadwayowskiej wersji "Macavity - the Mystery Cat". Poza paskudnym akcentem wokalistek wszystko mi się w niej raczej podobało Wink


Ostatnio zmieniony przez Gilraina dnia Sob Wrz 09, 2006 4:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 11:39 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

mi sie tam choreografia podoba.. ale niebedziemy sie kłócic nie^^ pozatym demeter swietnie spiewa. chcialabym usłyszec rosyjskie koty^^
Gość






PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 11:40 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

tam na górze to byłam ja czyli DEMETER!
Gilraina
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 34
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 4:51 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tu jest kilka kocich piosenek po rosyjsku, ale nie są one śpiewane przez artystów ze spektaklu, tylko przez jakichś amatorów - zapaleńców (chyba). Mimo to słucha się ich rewelacyjnie.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gilraina
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 34
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 9:20 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Demeter napisał:

Wegierskie koty sa strasznie smieszne!! (denerwuje mnie tylko zmaiana imion bo niemoge ich wyłapać z tekstu np Gimb Gomb czyli plameczka pac).. ich jezyk jest przedziwny^^


Akurat Gimb Gomb to nic dziwnego - w końcu w oryginale mówią o niej "Old Gumbie Cat" Smile Już nasza rodzima Plameczka Pac wydaje się być dziwniejsza. Co innego np. Ben Mickering i Mindlevery, czyli Mungojerrie i Rumpelteazer Wink
A ogólnie węgierskie koty faktycznie są trochę śmieszne, ale mi przede wszystkim wydały się strasznie "zadziorne" Wink Szkoda tylko, że węgierska Bombalurina ma taki beznadziejny głos Confused
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme by www.forumimages.com :: Wszystkie czasy w strefie GMT