Koty
FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Oryginal "Pamieci" Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
vandermiet
Gość





PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 8:43 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hej!

Wydaje mi sie, ze ktos spiewal kiedys kawalek "Pamiec".. Czy wiecie moze kto to byl i jak nazywal sie ten kawalek? Kiedy uslyszalem go na spektaklu to az mnie dreszcz przeszedl Smile Skads znam ta melodie... Help Smile
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Mar 19, 2006 4:57 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No więc na całym świecie znanych jest przynajmniej 170 różnych wersji tego utworu, najbardziej znana to "Memory" w wykonaniu Barbary Streisland.

Pierwsze nagranie "Memory" po polsku pochodzi z 1984 roku, jest to "Pamięć" w wykonaniu Zdzisławy Sośnickiej z tekstem Jacka Cygana. Obecnie wykonywana w Teatrze Roma wersja zawiera tekst Daniela Wyszogrodzkiego.

Istnieje jeszcze kilka innych polskich tłumaczeń "Memory", np. tłumaczenie pojawiające się w polskich napisach do wersji filmowej "Kotów" na DVD.

Nagrania B. Streisland, Z. Sośnickiej i TM Roma znaleźć można w dziale "Download".
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
vandermiet
Gość





PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 10:48 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jestem pod wrazeniem wiedzy naszego Nestora Smile Dziekuje bardzo za szczegolowa odpowiedz Smile
Nefrestim
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: Ze Snu...

PostWysłany: Nie Lis 26, 2006 1:25 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mam pytanie. Zależałoby mi na zdobyciu tego utworu w wersji angielskiej lub tej "świeżej" w polskim wykonaniu jednak nie mogę nigdzie znaleść w internecie. Mama zamiar zamówić sobie płytę ale boję się że nie wytrzymam ^__^''' czy ktoś może posiada ten utwór i z dobroci wysłałby mi go na maila?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:08 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy w dziale Download jest nagranie B. Streisland? Słyszałem kilka miesięcy temu w radio tylko końcówkę, wydawało mi się, że głos bardziej mi Streisland przypominał. Ale końcówka była zaśpiewana inaczej "...has begun" było mocno wyciągnięte do góry.
Sarah Brightman występowała jako Jemima w Londynie, tzn., że powinna śpiewać fragment "Memory"? Pytanie jest takie: czy Brightman zaśpewała kiedykolwiek cały utwór "Memory", niekoniecznie w musiacalu? Znalazłem kiedyś na sieci mp3 z Memory, słabej jakości (skasowałem...) Crying or Very sad , b. podobny do tego z Download, opatrzony informacją, że to Sarah Brightman...
elektryczny kot
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 1

PostWysłany: Sro Gru 13, 2006 8:12 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pytanie o S. Brightman to moje, tylko jako początkującemu nie wyszło logowanie...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 11:18 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie sprawdzałem, ale pamiętam, że dawałem kiedyś do downloadu wersję Streisland.

Co do S. Brightman to ja nie pamiętam żeby ona kiedykolwiek śpiewała całą "Pamięć". Chociaż wcielała się w różne role i może kiedyś śpiewała... (ja przynajmniej mam na dysku kawałek jej wykonania "Makiawela" Razz )
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme by www.forumimages.com :: Wszystkie czasy w strefie GMT