Koty
FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Co Ciebie najbardziej urzekło w "Kotach"? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 1:40 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To pytanie kieruję do każdego z Was.

Co najbardziej urzekło Cię w "Kotach"?

Zacznę od siebie Wink

To, co najbardziej mnie zachwyciło, to wzruszające teksty, oraz bardzo dobra muzyka (do tej pory z musicalami byłem na bakier...). Właśnie z tego powodu od pewnego czasu słucham prawie wyłącznie utworów z "Kotów" (nie mam całego albumu)


Ostatnio zmieniony przez Ivellios dnia Czw Cze 08, 2006 3:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Vella
Dachowy Stróż
Dachowy Stróż


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 19
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 6:04 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sama tematyka - bo koty lubię, czasem się z nimi utożsamiam.

Muzyka - bo wpada w ucho, nawet tak gumowe jak moje Wink

Ale to co najpiękniejsze to TANIEC. Koci ruch, taki pełen gracji, dostojeństwa, ale i zabawny. Tak miło widzieć gesty tańcerzy tak podobne do tego co moje kociaki wyprawiały w domu Wink
Na scenie baraszkują koty. Nie ma ani chwili, w której nic by się nie działo. Tu bawią się jakimś kłebkiem wełny, tu drapią się nawzajem. Jedne się wyraĽnie nie lubią a inne czują do siebie sympatię. Można oglądać przedstawienie za przedstawieniem i zawsze znaleĽć coś nowego. Nie da się tego ogarnąc za jednym razem Smile
A o tańcu mojej ulubienicy Wiktorii to już w innym miejscu napiszę. To po prostu coś wspaniałego.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:33 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mnie najbardziej zachwycił utwór "Pamięć"
Właściwie od niego zaczęła się u mnie ta cała "kocia faza" Wink
Pamiętam, jak jego polską wersję usłyszałem w TVP 2 w "Wideotece dorosłego człowieka" (na pewno nie było to nagranie z Teatru Roma, pochodziło z połowy lat 80., tłumaczenie też było trochę inne)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Erytheilen
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 33
Skąd: z Opery

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 8:37 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hm, co mnie urzekł w "Kotach"? Dokładnie sama nie wiem. Chyba ten śpiew. Ten głęboki śpiew. No i oczywiście niesamowity taniec. To naprawdę nie jest łatwe wydobywać najwyższe dĽwięki przy napięciu wszystkich mięśni! Oczywiście efekty specjalne były też wspaniałe (jak Mafistofeliks przemienił się w Ram Tam Tamka???). Dekoracje tez były piekne. Muzyka. Ogółem wszystko!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 10:40 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ha Ha Ha...i jeszcze pyacie?!

Oczywiście,że Ram Tam Tamek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:* Very Happy
Polly
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 5:03 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sam temat musicalu - koty Smile Piosenki Ram Tam Tamka i Mongojerrie z Pumperniklem. W teatrze - kocie ruchy aktorów Smile
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Demeter
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 12:45 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

[quote="Vella"]

Ale to co najpiękniejsze to TANIEC. Koci ruch, taki pełen gracji, dostojeństwa, ale i zabawny. Tak miło widzieć gesty tańcerzy tak podobne do tego co moje kociaki wyprawiały w domu Wink
Na scenie baraszkują koty. Nie ma ani chwili, w której nic by się nie działo. Tu bawią się jakimś kłebkiem wełny, tu drapią się nawzajem. Jedne się wyraĽnie nie lubią a inne czują do siebie sympatię. Można oglądać przedstawienie za przedstawieniem i zawsze znaleĽć coś nowego. .[/quote]

zgadzam sie z tym zdaniem. Obejrzałam film kilka nascierazy za każdym razem odkrywam jakies szczegóły... szkoda że jeszcze nie byłam na polskich Kotach. ale napewno sie wybiore:)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Caroline
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 5:50 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po prostu to, że ten musical jest wyjątkowy, niepowtarzalny i inny niż wszystkie! Kocie ruchy, koci taniec... Smile No i Ram Tam Tamek Wink W TM ROMA on jest bezkonkurencyjny! Tzn Kuba Szydłowski Very Happy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Arwen
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:22 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W Kotach spodobały mi się przede wszystkim choreografie. Trudne, a jednocześnie piękne stanowiły doskonałe uzupełnienie do równie wspaniałej muzyki. Teksty piosenek też były dobre, ale u mnie taniec jest na pierwszym miejscu
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gilraina
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 34
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 9:46 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Co mnie zachwyciło? Wszystko, od początku do końca. Najbardziej chyba właśnie taniec, szczególnie podczas Dachowego Balu - ponad 5 minut bez słowa dialogu, tylko genialna instrumentalna muzyka i przepiękny balet. Ale chciałabym też zwrócić uwagę na coś, o czym nikt jeszcze nie wspomniał - postacie! W typowym musicalu jest tak, że jest kilkoro głównych bohaterów, kilka postaci drugoplanowych i bezimienny chór. Tu także są postacie, które wnoszą więcej lub mniej do fabuły, jednak każdy kot ma imię i własną osobowość. "These are a few of my favourite things..."
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Gru 05, 2006 9:11 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zgadzam sie. Mi najbardziej sie podobal ten kot, który przedstawiał tego Mefistofeliksa, taki smieszny był xD Ciegle oczko puszczal do kogos lub cos Wink I fajn ie gral Mr. Green


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią Gru 15, 2006 11:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme by www.forumimages.com :: Wszystkie czasy w strefie GMT