Koty
Polska strona o musicalu
Wróć na stronę główną
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Archiwalny artykuł o "Kotach" z dlastudenta.pl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koty Strona Główna -> O ''Kotach''
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ivellios



Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 6:41 pm    Temat postu: Archiwalny artykuł o "Kotach" z dlastudenta.pl Odpowiedz z cytatem

Ta niezwykła produkcja Andrew Lloyda Webbera (kompozytora muzyki do takich musicali jak Jesus Christ Superstar; Evita; Starlight Express; Requiem, The Phantom of the Opera; Aspects of Love; Sunset Boulevard; Whistle Down the Wind) powstała na bazie wierszy o kotach Thomasa Stearnsa Eliota pochodzących z Old Possum's Book of Practical Cats.

Światowa premiera musicalu odbyła się w 1981 r. w Londynie. Specjalnie na potrzeby tej unikalnej produkcji przebudowano New Londyn Theater, przenosząc widza do zaczarowanego świata pełnego realnych, większych niż w rzeczywistości przedmiotów, służących za olbrzymi koci plac zabaw. Oprócz niesamowitej scenografii i cudownej muzyki Andrew Lioyda Webbera (m.in. znany na całym świecie przebój Memory) walorem spektaklu jest niewiarygodny taniec. Koty zawierają nieskończoną różnorodność ludzkich charakterów. Zarysowane są w niezwykle żywy i zabawny sposób, tak, że widzowie od 5 do 105 lat utożsamiają się z nimi i poddają się ich czarowi. Uczestniczą też w przystępnych rozważaniach na temat aspektów życia i przemijania. Mądrość poezji T.S. Elliota jest pretekstem do zaprezentowania fantastycznego widowiska - kontynuacji największego sukcesu w historii światowego musicalu. Wszystkie te elementy złożyły się na nieprawdopodobny sukces tego mistycznego przedstawienia, uznanego przez krytykę za uniwersalny triumf.

W ciągu 20 lat wystawiania Cats, od Nowego Jorku poprzez Helsinki do Tokio, spektakl trafił do serc wszystkich narodowości i do ludzi w każdym wieku. Miejsce Cats w historii teatru jest bezsprzeczne.
Teatr Muzyczny ROMA jako jedyny teatr na świecie posiada obecnie prawa na wystawienie własnej wersji (non - replica production) musicalu Andrew Lioyda Webbera. Oryginalne pozostaną jedynie utwory Elliota (w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego) i wspaniała muzyka A. L. Webbera. Proponujemy piękny i mądry o niespotykanym dotąd rozmachu spektakl przeznaczony dla wszystkich pokoleń.

Wojciech Kępczyński o spektaklu:
"Mierzymy się z największą legendą w historii musicalu. Czujemy ogromny respekt i tremę. Nasze "Koty" są bardziej uniwersalne. Akcję umieszczamy... gdzieś w Polsce - współcześnie. Korzystamy z instrumentacji napisanej w czerwcu 2003 r. przez Andrew Lloyda Webbera m.in. specjalnie dla naszego teatru, poszerzonej o 7 instrumentów. Przedstawiamy koci świat, który, jak w soczewce, opowiada o naszych - ludzkich małych i dużych problemach. Całość utrzymana jest w konwencji fantastyki, pozbawiona ograniczeń i grawitacji, które wypływają z kociej natury, magii teatru i filmu. W naszej wersji pojawi się kilkanascie zmian dekoracji. Wszystko skonstruowane jest w kociej skali (kilka razy większe od naturalnych wymiarów). Od połowy listopada trwa przebudowa sceny ROMY. Na potrzeby spektaklu zakupiliśmy nowe nagłośnienie, którego zalety - mamy nadzieję - poznają Państwo już 30 grudnia. Chcielibyśmy, z zasugerowanych przez T.S. Eliota i A.L. Webbera pomysłów, stworzyć ekscytujący, dowcipny, mądry, bedący jednocześnie, a może przede wszystkim - doskonałą rozrywką, aktualny teatr."

Źródło: warszawa.dlastudenta.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Koty Strona Główna -> O ''Kotach'' Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
https://urbana.com.pl/place-zabaw/domki


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group