Koty
FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 O polskich "Kotach" Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 1:39 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hm... tak właściwie nie wiem, czy mam tutaj co pisać na temat polskich "Kotów", bo przecież na temat tej wersji musicalu mogę wypisywać same superlatywy Very Happy Pierwsza rzecz - bardzo dobre wykonanie, widać, że ktoś wreszcie włożył trochę pracy (wersja niemiecka jest do niczego, powiem szczerze). Jest to wspólne dzieło dużej grupy osób - zaangażowani w powstanie polskiej wersji przecież aktorzy "Romy", tłumacze, "tekściarz" Daniel Wyszogrodzki.

Poszczególnych utworów nie będę tutaj wypisywał - po co? Samemu się trzeba z tym zapoznać Wink

Pozwólcie jednak, że się do czegoś przyczepię - do montażu i zgrania utworu "Pamięć". Pod względem technicznym to jest na tej płycie punkt dosyć słaby, ponieważ osoba montująca nawet sobie nie zadała trudu, aby ukryć cięcia, wskutek czego słyszymy tak zwany "efekt kaszlu". Do wykonania jednak nie mam żadnych zastrzeżeń (niebo w uszach, deszcz w oczach... Wink )

Ogólnie według mnie jest to płytka godna uwagi, naprawdę warto wejść na www.stereo.pl czy udać się do EMPIK-u i wyłożyć na to dzieło te kilkadziesiąt złotych Wink Polecam gorąco.


Ostatnio zmieniony przez Ivellios dnia Sro Cze 07, 2006 7:49 pm, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
zapalka
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 13 Cze 2005
Posty: 36
Skąd: Koło

PostWysłany: Sro Cze 15, 2005 11:38 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja równiez polecam ta płytę Smile.
Słucham jej na okrągło i wszyscy w domu (oczywiście, oprócz mnie Wink!!!) mają już tego serdecznie dość Very Happy!!!Dobrze nagrane, piękne wokale i świetna orkiestra Smile.
Ja będę taka łaskawa i spiszę utwory Very Happy!
1. Uwetura (The Oveture)
2. Dachowy song (Prologue: Jellice song for Jellice Cats)
3. Plameczka Pac (The Old Gumbie Cat)
4. Ram Tam Tamek (The Rum Tum Tugger)
5. Kot Bywalec (Bustopher Jones: The Cat about Town)
6. Mungojerrie i Pumpernikiel (Mungojerrie and Rumpelteazer)
7. Dachowy Bal (The Jellice Ball)
8. Gus: Kto Teatralny (Gus: The Theatre Cat)
9. Semaforro: Kot Kolejowy (Skimbleshanks: The Railway Cat)
10. Makiawel (Macavity: The Mystery Cat)
11. Mefistofeliks: Kot Czarodziej (Mr. Mistoffelees)
12. Pamięć (Memory)
13. Koci Raj (The Journey to the Heaviside Layer)
14. Przesłanie (The Ad-dressing of Cats)
P*O*L*E*C*A*M!!!!!!!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
nieznajoma-tajemnicza
Gość





PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 12:07 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A mi siostra już płyte zabrała i nie moge słuchać tak ją to denerwuje Sad Ale ja sobie poradze:DHehe za dni wyjrerzdza:DTa płyta jest poprostu boska Very Happy Kocham ten musical Very Happy zerszta pewnie nie tylko ja Wink
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 5:42 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A kogo "Koty" nie denerwują Question
Otaczają nas hiphopowcy i techniarze... Confused
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
zapalka
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 13 Cze 2005
Posty: 36
Skąd: Koło

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 6:58 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niestety...
Jest to muzyka bardzo specyficzna i w dzisiejszych czasach jest często wyśmiewana i nie szanowana. Jednak ja z dumą prezentuję "Koty" Smile. Czasem są one przyjmowane z podziwiem, czasem wręcz przeciwnie...
Ale nic nie zmieni mojej oceny o nich Smile!!!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
nieznajoma-tajemnicza
Gość





PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 8:33 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No znam sporo ludzi ktrzy jak pierwszy raz posłuchali u mnie "kotów"to powiedzieli,ze beznadzieja i czego ja słucham, ale ja wyciągnełam do Romy na spektakl to większość sama sobie kupiła Very Happy Wydaje mi sie ze wszystko zależy od naszego nastawienia. Ja bardzo lubie musicale i czy sie to komuś podoba czy nie to będe słuchała takiej muzyki jak mi odpowiada Smile
zapalka
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 13 Cze 2005
Posty: 36
Skąd: Koło

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2005 4:51 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak, "Koty sa często wyśmiewane przez młodzież, podobnie jak pisenki zespołu harcerskiego, do którego należę Smile. Niekóre piosenki sa starymi klasykami, inne natomiast są pisane przez naszego Druha, cudownego człowiek Smile - Henryka Perzyńskiego. Niektóre pisoenki są w podręcznikach do muzyki Wink. Jesteśmy reprezantacyjnym zespołem Wielkopolski i dość znanym w całej polsce. Ostatnio na Młodziżowym Festiwalu w Kielcach zdobyliśmy po raz drugi Złotą Jodłę Smile. Jednak śpiew łączymy z harcerskimi tradycjami Smile. Atmosfera jest naprawdę super, rodzinna Very Happy! Oto nasz adres: wartaki.w.interia.pl/
KONIECZNIE ODWIEDŹCIE NASZĄ STRONKĘ !!! Wink
P.S.: Stornke robiła nasza zespołowa koleżanka, Marta Wink.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Ivellios
Dachowy Wódz
Dachowy Wódz


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 183
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2005 5:35 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W ogóle to młodzież nie przepada raczej za musicalami Sad Miałem w klasie takiego jednego kolesia (miałem - bo go wylali Very Happy ), mówił, że był na "Kotach", ale dla niego to "jedne gówno", bo teksty "głupie"...

Racja, polskie libretto pozostawia wiele do życzenia, ale na pewno nie jest "głupie" Confused
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 5:28 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

u mnie większość nie przepada za musicalami, a już na pewno nie za "Kotami" ale tak tego nie wyśmiewają. Może nawet pójdziemy z klasą na "Taniec Wampirów" Wink
Erytheilen
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 33
Skąd: z Opery

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 5:30 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

to byłam ja jakby co
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Nie Paź 02, 2005 5:37 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Też pare razy słyszałam, że texty tą głupie, ale prezecież mandaryna, J.Lo czy też inny "ambitny"wykonawca lub zespół nie mają jakiś specjalnych przekazów w swoich piosenkach Very Happy Ja przynajmniej jeszcze nie słyszałam takiej piosenki.
Arwen
Młody Kot
Młody Kot


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 11:57 am Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zapalka napisał:
"Koty sa często wyśmiewane przez młodzież.


Jak kiedyś zrobiłam kiedyś z koleżanką lekcje o ,,kotach" cała klasa przez miesiąc się z nas wyśmiewała, a o tym co robili na tamtej lekcji wolę zapomnieć
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 2:41 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jakbym tylko mogła zrobić lekcję o "Kotach"... Ze mnie się wyśmiewają nierzadko, bo często słucham klasyki i musicali. Nie rozumieją, że innym się może podobać coś z wyjątkiem Tokio Hotel i HH Razz
Polly
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 5:15 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wyciągnęłam moją klasę (2 licealna) do Romy i po obejrzeniu wyrażali się o nich w samych superlatywach, choć na codzień na pewno nie słuchają Bacha... Oczywiście Ram Tam Tamek zrobił furorę Wink
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Caroline
Mały Kociak
Mały Kociak


Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 5:56 pm Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No, moi znajomi też się dziwnie patrzą jak tego słucham, ale nie wyśmiewają się na razie... A może ja za bardzo unoszę się nad tymi piosenkami? Jak ktoś nie widział spektaklu, nie zrozumie piosenek...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme by www.forumimages.com :: Wszystkie czasy w strefie GMT