OBSADA POLSKA
POSTACI I ICH ODTWÓRCY
Menu główne
strona główna
logowanie
bannery
katalog stron
forum
Inne
działy artykułów
działy newsów
download
rekomenduj nas
kontakt
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
SZUKAJ
Kociaki polecają
Musical
Reklama
aleksandra janiec | Przywidzenie krzyżówka | https://www.extraagencjapracy.pl/swietokrzyskie/agencja-pracy-chmielnik.php
  Artykuły > Testowy troche > Polska premiera "Cats"
Światowa premiera niezwykłego musicalu CATS Andrew Lloyda Webbera do tekstów Thomasa Stearnsa Eliota ("Old Possum's Book of Practical Cats") odbyła się 11 maja 1981 roku na scenie londyńskiego New London Theater. Spektakl bije teatralne rekordy oglądalności na całym świecie. Do tej pory obejrzało go ponad 50 milionów widzów w 26 krajach. 10 stycznia 2004 roku KOTY znajdą się na afiszu polskiego teatru. "Mierzymy się z największą legendą w historii musicalu - mówi Wojciech Kępczyński, reżyser spektaklu, dyrektor "Romy". Dostaliśmy wielką szansę. Jesteśmy pierwszym teatrem na świecie, który ma pozwolenie na stworzenie własnej wersji CATS. Rozmowy na ten temat trwały pięć lat. W lutym 2003 roku dostaliśmy zgodę na wystawienie "naszych" KOTÓW, inspirowanych magią teatru i filmu. Dlatego koty w warszawskim przedstawieniu noszą polskie imiona: Myszołap, Promyczek, Bywalec, Galaretka, Nestor, Sierściuch. Akcja warszawskiego spektaklu rozgrywa się w polskich realiach: na podwórzu wytwórni filmowej, wśród starych dekoracji i rekwizytów. Opowiadania kotów i ich wyobraźnia zawierać będzie szereg subtelnych aluzji. Ta mądra, poetycka symfonia teatralna mówi nie tylko o kotach, ale także o nas, o naszych małych i dużych sprawach."

Adrew Lloyd Webber KOTY, reżyseria: Wojciech Kępczyński, tłumaczenie: Daniel Wyszogrodzki, kierownictwo muzyczne: Maciej Pawłowski, choreografia: Jacek Badurek, Iwona Runowska, Damian Kacperski, scenografia: Janusz Sosnowski, kostiumy: Dorota Kołodyńska, produkcja: Marek Szyjko. W głównych rolach: Daria Druzgała, Katarzyna Gaweł, Magda Gruziel, Joanna Węgrzynowska, Ewa Wlazłowska, Iza Zając, Zbigniew Macias, Wojciech Paszkowski, Tomasz Steciuk, Paweł Strymiński, Grzegorz Suski, Jakub Szydłowski.

Teatr Muzyczny ROMA
ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa
tel. (+48 22) 621 80 37, 621 72 33
www.teatrroma.pl
comment.php?what=article&id=6

Przeglądasz właśnie zawartość archiwalnej fanowskiej strony internetowej, poświęconej w całości musicalowi "Koty" autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje na temat oryginalnej wersji "Kotów" (Cats) oraz wszystko, co chcesz wiedzieć o polskiej wersji tej produkcji (ale boisz się zapytać!). W dziale Download znajdziesz dużo interesujących materiałów, w tym wybrane "bootlegowe" nagrania ze spektakli, dokonane przez widzów w Teatrze ROMA w Warszawie. Gorąco zachęcamy również do lektury archiwalnych artykułów na temat "Kotów", które znajdziesz zarówno na stronie głównej naszego serwisu, jak i na forum dyskusyjnym.

Na niniejszej stronie znajdziesz również pełne polskie libretto w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego (tłumaczenia oryginalnych "Kotów" wydanych na DVD niestety w chwili obecnej JESZCZE nie posiadamy - ale może pojawi się w przyszłości. Nie mamy niestety uprawnień do opublikowania tutaj tłumaczeń Stanisława Barańczaka więc ich również na tej stronie nie ma - tłumaczenia wykonane przez Barańczaka zostały wydane oficjalnie w formie książkowej).

Niestety, polskie "Koty" zostały już zdjęte z afisza, podobnie zresztą jak większość wersji tego musicalu wystawianych w naszej części świata. Pozostały zdjęcia, dźwięki, libretta, recenzje - i cudowne wspomnienia tych, którym dane było oglądać "Koty" na żywo.

Jak wiadomo, już od kilku lat nie ma "Kotów" na deskach Teatru Roma. Co rusz to jednak powstają kolejne "narodowe" wersje tego musicalu, może więc ktoś z forumowiczów miał okazję którąś z nich oglądać? Zapraszamy do dyskusji na naszym "kocim" forum.